Atrakcje turystyczne

atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku

W Żegiestowie-Zdroju znajdą swoje miejsce zarówno wielbiciele zabytkowych budowli, przyrody, jak i turyści lubiący aktywnie spędzać czas. Teraz czas zacząć planować wakacje pełne przygód! Dla osób aktywnych dostępnych jest wiele opcji. Możliwości są nieograniczone! Nie wahaj się próbować nowych rzeczy i odkrywać różnorodne miejsca. Jakie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca można zobaczyć, będąc w Żegiestowie-Zdroju? Na liście atrakcji znajdują się różnorodne miejsca, takie jak Zamczysko w Muszynie, Ogrody sensoryczne czy wieże widokowe. To tylko wierzchołek góry lodowej atrakcji, ponieważ lista miejsc wartych zobaczenia w naszej okolicy jest naprawdę długa. Dolina Popradu zachwyca i podróż w tę okolicę warto zaplanować szczegółowo.

Spacer wirtualny trasą VeloNatura

kładka pieszo rowerowa Andrzejówka Ługi VeloNatura

VeloNatura

małopolski szlak rowerowy

VeloNatura to odcinek małopolski europejskiej trasy EuroVelo 11, oznaczony w terenie tabliczkami (EV11). Jej długość w Małopolsce, od granicy ze Słowacją po granicę z województwem świętokrzyskim, wynosi około 270 km. Trasa prowadzi przez najatrakcyjniejsze tereny doliny Popradu i Dunajca, otoczone Beskidem Sądeckim i Pogórzem. Po VeloNaturze można dojechać do Krakowa, a stamtąd kontynuować podróż na północ, aż do granicy z województwem świętokrzyskim w Proszowicach.

zobacz w pobliżu

Jeśli wybierasz się do Pijalni Zdrojowej Anna, możesz skorzystać z innych proponowanych atrakcji, które spotkasz na spacerze w Żegiestowie-Zdroju.

siłownia plenerowa

Ćwicząc w siłowni plenerowej szybciej spalisz kalorie i poprawisz kondycję.

kościół zdrojowy

Zbudowany jest w stylu neogotyckim, z kamienia i cegły.

Kamień Wandy

Wystająca z ziemi wychodnia skalna z ciekawą historią.
"Wando Kocham".

platforma widokowa

Turyści mogą zobaczyć z punktu m.in. Łopatę Polską i Słowacką.
Żegiestów-Zdrój
oficjalna strona uzdrowiska

Newsletter

w mediach społecznościowych

Uzdrowisko Zegiestów-Zdrój 2023

Copyright © 2023