Jak dojechać

Bus do uzdrowiska

Żegiestów-Zdrój – Kraków– Żegiestów-Zdrój

Bus do Uzdrowiska - Rafatex - Kraków-Żegiestów-Zdrój

Z przesiadką w Krynicy-Zdroju

Obecnie brak bezpośrednich połączeń autobusowych krajowych do uzdrowiska. Przewoźnik oferuje natomiast połączenie z Warszawy do Krynicy-Zdroju.

https://pkspolonus.pl/strefa-pasazera/rozklad-jazdy

Rozkład jazdy na trasie Warszawa – Krynica-Zdrój

Koleje Małopolskie połączenie Kraków - Żegiestów

Jak dojechać do Żegiestowa-Zdroju

Żegiestów-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Dojazd zapewnia droga wojewódzka 971.

UWAGA! Uzdrowisko charakteryzuje się słabą komunikacją lokalną, co często sprawia kłopoty kuracjuszom podczas ich pobytu. Zalecamy podróż do uzdrowiska własnym pojazdem, co znacząco ułatwi korzystanie z usług sanatoryjnych i pozwoli spokojniej cieszyć się wypoczynkiem!

 

Wygodniej będzie dokonywać zakupów i planować wycieczki po okolicy, korzystając z własnego transportu. Na przykład:

  • Muszyna znajduje się 10 km od uzdrowiska.
  • Krynica-Zdrój oraz Piwniczna-Zdrój oddalone są o 20 km.
  • Najbliższy sklep spożywczy znajduje się w odległości 3 km, w miejscowości Andrzejówka, lub kolejne w Żegiestowie (Wsi), odpowiednio 3 i 5 km.
  • Najbliższe stacje paliwowe można znaleźć w miejscowościach Piwniczna-Zdrój (Moya, ORLEN) lub Krynica-Zdrój (ORLEN, BP).

Do Żegiestowa-Zdroju lokalnie można dojechać autobusami lub busami prywatnych przewoźników. Realizowane są połączenia na trasie Piwniczna-Zdrój – Muszyna – Krynica-Zdrój. Aktualny rozkład jazdy można odnaleźć w informacji przewoźnika lub na stronie internetowej odpowiednich linii autobusowych.

na stronie przewoźnika firma RAFATEX. Bilety do nabycia u kierowcy.

W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z usług TAXI. Opłata za usługę na odcinku Muszyna – Żegiestów-Zdrój ok. 60 zł.

Z Krakowa

Od 1 czerwca 2022 roku uruchomiono najszybsze bezpośrednie połączenie z Żegiestowa-Zdroju „BUS DO UZDOWISKA” (przystanek WIKTOR) do Krakowa. Codzienny odjazd o godzinie 08:30, a w przeciwnym kierunku, odjazd z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie o 13:00, planowany przyjazd do Żegiestowa-Zdroju o godzinie 16:25. Zarezerwuj bilet już teraz! Możesz dokonać rezerwacji na dwa sposoby: Telefonicznie: 533 389 305 lub 796 895 904 lub bezpośrednio na stronie internetowej przewoźnika 

Żegiestów-Zdrój
oficjalna strona uzdrowiska

szukasz noclegu

Newsletter

w mediach społecznościowych

Uzdrowisko Zegiestów-Zdrój 2023

Copyright © 2023