Festiwal Babie Lato

4. Festiwal Babie Lato

projekt, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń  w Żegiestowie-Zdroju. Tego lata odbyła się kolejna, czwarta już edycja Festiwalu. Od 26 do 27 sierpnia 2016 r. miłośnicy muzyki mieli okazję zobaczyć i usłyszeć największe gwiazdy podczas niemal 40 godzin koncertów oraz wydarzeń towarzyszących, odbywających się w uzdrowisku Żegiestów.

Założeniem Festiwalu  jest dotarcie z najlepszą ofertą kulturalną do różnych odbiorców oraz chęć  podkreślenia  wyjątkowego piękna doliny Popradu.

 

Wykonawcy

Niewątpliwie, jednym z najważniejszych wydarzeń Festiwalu był koncert Anity Lipnickiej, który odbył się 27 sierpnia. Występ gwiazdy został zorganizowany przy współpracy z agencją artystyczną „Adapter” Magdaleny Fałkowskiej.
W 2016 roku odbyła się premiera nowego singla zatytułowanego „Ptasiek”.  Piosenka jest hołdem złożonym brytyjskiemu artyście Nickowi Talbotowi, który jest kompozytorem piosenki. „Ptasiek” zapowiadał trasę koncertową „Na osi czasu”, która odbyła się jesienią. Podczas koncertu Lipnicka przypomniała swoje największe przeboje zarówno z repertuaru Varius Manx, jak i solowego.

Anita Lipnicka

Na żegiestowskiej scenie wystąpił długo oczekiwany zespół Małżeństwo z Rozsądku to jedna z ciekawszych formacji młodszego pokolenia artystów z kręgu tzw. Krainy Łagodności. Nowe piosenki oraz ciekawe aranżacje starszych utworów ukazują dojrzałość muzyków, zarówno jeśli idzie o kompozycje jak i samo wykonanie. Piosenki prezentowane na krążku stanowią, jak zawsze swoisty mariaż dynamiki i łagodności. W 2015 roku Małżeństwo z Rozsądku wydało piąty w swojej karierze studyjny krążek „Tropy wiodą na manowce” nakładem wydawnictwa Dalmafon.

4. Festiwal Piosenki Turystycznej Babie Lato w Żegiestowie-Zdroju jest imprezą cykliczną, a jego formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z piosenką autorską z kręgu muzyki łagodności,  nawiązującej do twórczości Jerzego Harasymowicza, Wojciecha Bellona, Adama Ziemianina. W drugim  dniu festiwalu zorganizowano rajd turystyczny ze Starej Lubowni   do Żegiestowa–Zdroju, jarmark rękodzieła i  degustację specjałów kuchni regionalnej.

4. Festiwal Piosenki Turystycznej Babie Lato w Żegiestowie-Zdroju

Pomysłodawcy i główni organizatorzy  festiwalu, przy życzliwym wsparciu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, sponsorów oraz przyjaciół wolontariuszy, zapraszają na zakończenie wakacji do Żegiestowa-Zdroju.

Żegiestów-Zdrój
oficjalna strona uzdrowiska

szukasz noclegu

Newsletter

w mediach społecznościowych

Uzdrowisko Zegiestów-Zdrój 2023

Copyright © 2023